23 Ekim 2020

Kimim?

İsmim pek tabii şekilde Burak. Soyadım da Erol. burakerol.com isimli domaini alamadığım için tam tersini almak zorunda kalmamdan ötürü herkesin affına sığınmak durumundayım.

 

Niğde’de doğup Aksaray’da geçirdiğim on sekiz yıllık uzunca bir süreden sonra üniversite okurum diye İstanbul’a geldim. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümüne giriş yaptıktan kısa bir süre sonra Mithat Alam Film Merkezi’nin de büyük katkılarıyla sinemaya olan ilgim sanıyorum ki haddinden fazla pekişti. Pekişti diyorum, zira öncesinde de kaynağını yeni yeni tespit edebildiğim bir ilgim vardı. Bu kaynak da Cüneyt Arkın'ın tarihi filmleri. Bu harika filmleri izleyerek büyüdüm ve izlerken de farkında olmadan o enteresan sahneleri nasıl çektikleri üzerine kafa yoruyordum.

 

Sinemaya olan ilgimin temel sebebi akrepli filan bu sahnelerdir.

Şimdi de kendi filmlerimi çekmeye çalışıyorum. Bu filmleri çekebilmek benim için çok önemli olduğundan tüm hayatımı bu yola sevk etmeye karar verdim. Büyük bir karar oldu bu. Bütün bu kararlılıkların boşa çıkmaması için de insanın çok çalışması lazım. Ben de okulun dışında İstanbul Medya Akademisi isimli bir sinema akademisine burslu şekilde girip yaklaşık olarak bir senelik sinema eğitimi aldım. Ondan sonra da bazı kurumlarda "Kısa Film Yapımı" adı altında kendi atölyelerimi verdikten sonra senaryolar yazıp bunları çekmeye başladım. 2019 senesinde Kültür ve Turizm Bakanlığından destek alarak çektiğim bir kısa film olan "Kapalı" Kapılar" ile festival yollarına düşmeye hazırlanıyoruz.

Kapalı Kapılar isimli filmimizin açılış sahnesi

 

Ben de bu noktada öğrendiğim yeni şeyleri not etmek ve kendi işlerimi paylaşıp ilgilenenlerle paylaşıp ilerleyişimi daha net görebilmek adına bu siteyi açmaya karar verdim. Şimdiden kendime ve sevdiği şeylerle uğraşmaya çalışan herkese başarılar diliyorum.